Gre za še en dogodek več, ki sodi v okvir praznovanj 100. obletnice dodelitve mestnih pravic, predsednica KS Vilma Fece pa jo je dogodek označila kot vrhunec praznovanj.
Posebno vzdušje že pred samo otvoritvijo, ki je bila v četrtek, 16. junija, je z balkona vile Mayer pričaral godalni kvartet. O sami razstavi je spregovoril njen avtor dr. Tone Ravnikar, na njej pa so na ogled postavljene številne listine in navedeni podatki iz bogate šoštanjske zgodovine. Razstava bo na ogled v vili Mayer predvidoma do konca oktobra.
Ob razstavi je Krajevna skupnost Šoštanj izdala tudi katalog, ki bo prispeval k trajni ohranitvi razstavljenih listin, fotografij in drugih eksponatov ter podatkov.
Vabljeni tudi na naslednje prireditve - že danes pripravlja Vrtec Šoštanj simpatično prireditev, posvečeno Šoštanju, jutri bo na sporedu okrogla miza Šoštanj danes - Šoštanj jutri, po dveh dneh premora pa sledi nato še izjemno pester in zanimiv vikend.
Vabljeni! |